İster Üye Olup İhaleyle İster Garajdan Görerek Hemen Al

0 (212) 444 15 48

info@aksamoto.com.tr

Aksam Oto Araç Talep Edin

İletişim Bilgileri

Ayazağa Ticaret Merkezi

B Blok Kat: 9 Sarıyer / İstanbul

444 15 48

info@aksamoto.com.tr

Bize Dair

Sigorta ve otomotiv sektörlerine yönelik iş alanlarında hizmet veren; Aksam Otomotiv, HYS Hasar Yönetim Sistemi, Ekosistem Geri Dönüşüm, Autogong Marketplace ve Ekoparça şirketlerini ve bu şirketlere ait markaları tek bir çatı altında toplayan ticari oluşumun temelleri, 1989 yılında atılmıştır.

1989 yılında faaliyet göstermeye başlayan Telli Grup çatısı altında;

Araçların toplu alımını gerçekleştirip kendi satış noktalarında direkt tüketici ile buluşturularak pazarlamasını yapan Aksam Otomotiv, ihale ile satışa sunumunu sağlayan Autogong, ömrünü tamamlamış araçların doğaya zarar vermeden sağlıklı bir şekilde geri dönüşümünü gerçekleştirme ve ikinci el yedek parça sağlama amacına hizmet eden Ekosistem Geri Dönüşüm ve Ekoparça, sektörün tüm operasyonel süreçlerinin doğru ve eksiksiz tamamlanmasına yardımcı olurken maliyetleri de hızlı ve önemli bir ölçüde azaltarak güçlü bir rekabet avantajı sağlayan HYS Hasar Yönetim Sistemi ile otomotiv ve sigorta sektöründe hasarlı ve ikinci el araçlara yönelik 360° hizmet sunulmaktadır.

Grup bünyesinde Otomotiv ve Sigorta sektörleri haricinde Geri Dönüşüm, Gayrimenkul ve Enerji sektörlerinde de faaliyet gösterilmekte ve bu alanlarda da ihtiyaca uygun çözümler üretilmektedir.

Tarihçe | Aksam Otomotiv

Aksam Otomotiv Hakkında

Türkiye pazarındaki yerli-yabancı sigorta şirketlerinin otomotiv sektöründeki en büyük çözüm ortağı durumunda olan Aksam Otomotiv, Telli Grup bünyesinde 2001 yılında kurulmuş olup, yılda 16.000’den fazla aracın toplu alımını gerçekleştirme yetkinliği ile bulunduğu sektöre yön veren sigorta sektörünün en büyük hacimlerle iş yapan öncü şirketi konumundadır.

Aksam Otomotiv bugün binlerce aracın alternatif onarım piyasasını yönlendirerek değerlendirilmesini sağlayarak uygulamakta olduğu operasyonel süreçler ile sigorta şirketlerinin hasar onarım maliyetlerinin düşmesine ve bu araçların yeniden hasarlı veya hasarsız satışı ile Türk ekonomisine katkıda bulunmakta ve ülkenin dış ticaret açığının azalmasına fayda sağlamaktadır.

Hizmetlerimiz

 • Piyasa Rayiç Çalışması
 • Noter İşlemler
 • Mali Sorgular
 • Sigortalılarla Pert Mutabakat Görüşmeleri ve Operasyon Hizmetleri
 • Çalıntı Araçlar Park Ve Barındırma
 • Temyiz ve Tescil İşlemleri
 • Afet Kriz Yönetim Desteği
 • İş Modeli Kapsamında Araçların Çekimi, Otopark ve Çekici Hizmeti
 • Müşteri Hizmetleri
 • Hasar Danışmanlığı
 • Müşavirlik Hizmetleri
 • Hukuksal Danışmanlık
 • Dönemsel Araç Piyasa Analizi
 • Satış Sonrası Destek
 • Sigorta Hasar Dosya Yönetimi

Kilometre Taşları

 • 1989

  TELLİ GRUP

  1989’ yılında tekstil, reklamcılık ve üretim faaliyetleriyle ticaret hayatına ilk adımlar atılmıştır. Bu girişim aynı zamanda Türkiye’nin hızla büyüyen sektörlerinde lider olma yolunda attığı güçlü adımların da öncüsü olmuştur.

 • 2001

  AKSAM OTOMOTİV

  Türkiye pazarındaki yerli-yabancı sigorta şirketlerinin otomotiv sektöründeki en büyük çözüm ortağı durumunda olan Aksam Otomotiv, Telli Grup bünyesinde 2001 yılında kurulmuş olup, yılda 16.000’den fazla aracın toplu alımını gerçekleştirme yetkinliği ile bulunduğu sektöre yön veren sigorta sektörünün en büyük hacimlerle iş yapan öncü şirketi konumundadır.

 • 2007

  HYS - HASAR YÖNETİM SİSTEMİ

  Telli Grup, 2007 yılında faaliyete geçirdiği HYS Hasar Yönetim Sistemi sayesinde, eksper, servis ve sigorta şirketleri arasındaki tüm operasyonel süreçleri yıllık 72.000 adet hasar dosya montanı ile A’dan Z’ye başarıyla yöneten ilk ve tek şirket konumundadır.

 • 2010

  EKOSİSTEM GERİ DÖNÜŞÜM

  Telli Grup, hasarlı ve çıkma parçalara yönelik çözümler üretmek ve bu parçaları tekrar ekonomiye kazandırmak amacıyla, 2009 yılında Ekosistem Geri Dönüşüm ticari yapılanmasını faaliyete geçirmiştir.

 • 2011

  İSTANBUL YAP

  Sadece ülkemizin değil dünyanın önde gelen otomotiv,sigorta,enerji,yazılım firmaları ile iş ve iş birliği yapan ve girmiş olduğu sektörlerde ilke edindiği "marka yaratma" üzerine kurulu iş modelini inşaatta da devam etttirmeyi amaçlayan İstanbulyap konut, işmerkezi ve ticari gayrimenkul alanlarında faaliyet göstermektedir.

 • 2013

  AUTOGONG

  Telli Grup 2013 yılında, hasarlı, çalıntı-buluntu araçlar için 50’den fazla sigorta şirketleri ve ikinci el araçlar için filo şirketleri ile iş icra etmekte olduğu Autogong İhale Portalı’nı faaliyete geçirmiştir.

 • 2015

  EKOPARÇA

  2015 yılında kurulan Ekoparça, modern lojistik anlayışı ve çağın gereği internet tabanlı web sitesi ve tüm partner/müşterilerinin kullanımına sunduğu yazılım alt yapısı, orijinal parça kodu tespiti, operasyon ve fiyat standartları ile ülkemizdeki yasal yönetmeliklere uygun ekonomik ve ihtiyaca uygun tam uyumlu çözümler sunmaktadır.

 • 2022

  EMAK INVEST

  2022 yılında konut üretimi ve satışını gerçekleştirmek üzere ilk inşaat faaliyetlerine başlayan Emak Invest markalı konut projeleriyle benzersiz yaşam alanları ve bu alanlar için değerler üretmektedir.

 • 2023

  QUICK ENERGY

  Elektrikli mobiliteyi herkes için ulaşılabilir bir kaynağa dönüştürmek ve elektrikli araç şarj etme maliyetlerini ekonomik, erişilebilir kılmak adına 2023 yılında kurulan Quick Energy yeşil gelecek odağında yenilikçi ve çevre dostu elektrikli araç şarj çözümleri sunmaktadır.

Vizyon & Misyon

Vizyonumuz
 • Yürüttüğü faaliyet konularında ülkenin önde gelen saygın ve güvenilir kuruluşlarından biri olmak.
 • Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en kapsamlı çözümleri sunarken bölgesel ve global anlamda daha büyük yatırımların altına imzamızı atmak.
Misyonumuz
 • Yüksek kalite ve standartlarda ürün ve hizmetler sunarken müşterilerini memnun etmek.
 • Çalışanlarıyla birlikte sürekli gelişmek, çalışanların güven duyduğu, müşterilerin gönül bağı kurduğu, iş ortaklarının kalıcı olduğu, insan ve sürdürülebilirlik odaklı kurum kültürünü sahiplenmek.
 • Güçlü ortaklıklar kurarak tüm paydaşları için değer yaratan bir şirket olmak.

Değerlerimiz

Kalite
Kalite düzeyini hizmet verdiğimiz her alana yansıtırız.

Aksam Otomotiv çalışanlarına, müşterilerine ve tüm paydaşlarına dokunduğu her noktada kalite sunar.

Aksam Otomotiv kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimser. Yaptığı her işte, ürettiği her fikirde ve sunduğu her hizmette en üst kalite düzeyini hedef alır.

Güvenilirlik
İş ahlakının ilkeleri, iş yaşamımızın temelini oluşturur...

Güvenilirlik ve dürüstlük Aksam Otomotiv’in öncelikli değerlerdir.

Aksam Otomotiv verdiği sözü yerine getirir; planları tutarlı, faaliyetleri istikrarlıdır.

Liderlik
Girişimci ruhumuzla yeniliği öncülük ederiz...

Aksam Otomotiv 35 yıllık deneyimiyle her zaman pazarının en iyisi olmayı hedefler ve inovasyon becerisiyle ilham kaynağı olarak pazarı yönlendirir.

Aksam Otomotiv değişime ayak uydurmak ve gelişime öncülük etmek için çalışır, gelecek odaklı yatırımlar gerçekleştirir.

Liderlik
Girişimci ruhumuzla yeniliği öncülük ederiz...

Aksam Otomotiv 35 yıllık deneyimiyle her zaman pazarının en iyisi olmayı hedefler ve inovasyon becerisiyle ilham kaynağı olarak pazarı yönlendirir.

Aksam Otomotiv değişime ayak uydurmak ve gelişime öncülük etmek için çalışır, gelecek odaklı yatırımlar gerçekleştirir.

Gönülden Çalışmak
Fark yaratacağına inandığımız projeler için gönülden çalışırız...

Aksam Otomotiv yürüttüğü faaliyetleri geliştirmek ve genişletmek için her zaman tutku ve heyecan ile çalışır.

Her ihtiyaca ve her bütçeye uygun bir ürün/hizmet sunmak Aksam Otomotiv’in ve tüm çalışanlarının temel değerlerindendir.

Samimiyet
İşimize sadece zihnen değil kalben de bağlıyız...

Aksam Otomotiv tüm paydaşlarıyla olan ilişkilerinin merkezine sevgi, saygı ve güveni koyar.

Sorumluluk
Dünyamızı gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek en öncelikli hedefimizdir...

Aksam Otomotiv insana, doğaya, çevresine, bulunduğu ekosisteme ve küresel dengelere karşı duyarlıdır.

Sahip olduğu sorumlulukla bu bilinci topluma yayma ve gözlemle yetinmeyip aksiyon alma odaklı davranır.

İnsan Kaynakları

Şirket ana stratejilerinden biri olan çalışanlarımızın bağlılığını ve motivasyonunu artırmak amacıyla düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle çalışanların birbirlerini daha iyi tanımalarını ve birlikteliğini hedeflemekteyiz.

EĞİTİM

Yeni nesil eğitim olan e-learning platformumuz “Telligrup Akademi” ile tüm çalışanlarımız için mesleki eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim eğitimi imkanları da sunuyoruz. Aynı zamanda konusunda uzman kişiler tarafından iç eğitimler ve oryantasyon programları düzenlemekteyiz. Şirketimizin gelişimine paralel olarak, çalışanlarımızın rekabet ortamında bizi öne çıkaracak ve geliştirilmesi gereken en önemli kaynağımız olduğunu düşünüyoruz.

PERFORMANS YÖNETİMİ

Şirket hedeflerinin gerçekleştirilmesi amacıyla çalışanların belirli bir plan doğrultusunda çalışmalarını yürütmeleri, aynı zamanda hedefe ulaşırken bireysel gelişimlerine katkı sağlamaları ve ulaşılan sonuçların etkin bir şekilde değerlendirilmesi için performans yönetimine önem veriyoruz. Hedeflerle yönetilen yetkinlik bazlı performans değerlendirme sistemini uygulayan Aksam Otomotiv, belirlenmiş bir dönem içinde çalışanın iş tanımında belirtilen görev, yetki, sorumluluklarının yerine getirilmesine özen gösterir. Ayrıca şirketin belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda gösterdiği gayret ve başarının değerlendirilmesi, ilerideki çalışmalarının eskisine göre daha başarılı olmasını sağlamak için yapılanmıştır.

KARİYER PLANLAMA – YEDEKLEME

Çalışanların bulundukları yönetim kademesinde ve fonksiyonda performanslarını geliştirmelerini, şirketin gelecekte ihtiyaç duyacağı pozisyonlar ve yönetim kademeleri hazırlanmalarını sağlayacak kariyer planlarını oluşturmak, uygulamak ve değerlendirmek için Performans Değerlendirme sisteminden ve HRpeak tarafından gerçekleştirilen assessment testleri sonucu elde ettiğimiz veriler kariyer planlamasının temelini oluşturmakta ve somut değerlendirmeler yapılmaktadır.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Genel Müdürlük

Hafta İçi: 08:30-18:30

Cumartesi ve Pazar: Tatil

Diğer Lokasyonlar

Haftaiçi: 08:30-18:30

Cumartesi: 08:30-17:00

Pazar: Tatil

İZİN POLİTİKASI

İş Kanunu doğrultusunda izin politikası uygulamaktayız.

ÜCRETLENDİRME SİSTEMİ VE YAN HAKLAR

Aksam Otomotiv’de ücret bantları ayarlamaları her sektör ve iş ailesi için belirlenen adil ve tutarlı sistemlerle, şirket içi dengeler ve piyasa koşulları dikkate alınarak gerçekleştirilir. Üstün performans gösteren çalışanlar katkıları ile doğru orantılı olarak ödüllendirilir.

Aksam Otomotiv çalışanlarına net/brüt ücret üzerinden yapılan maaş ödemelerinin yanında;

 • Prim sistemi,
 • Özel sağlık sigortası,
 • Evlilik, doğum ve ölüm yardımı
 • Metropol Card ile yemek ödemesi, gibi imkanlar sunulmaktadır.
MOTİVASYON VE ÖDÜLLENDİRME

Etkili iletişim ortamının sağlanması ve farklı profildeki insanların arasındaki ilişkiyi yönetmek ve çalışan bağlılığını arttırarak ekiplerin motivasyonunu sağlamak amacıyla, doğum günü kutlaması, yeni başlayan çalışma arkadaşlarımıza hoş geldin programı, yeteneklerin ödüllendirildiği çeşitli etkinliklerimiz ile daha güçlü bir ekip birlikteliği hedeflemekteyiz. Bu kapsamda tüm çalışanlarımız için GiftPay uygulaması kullanılmaktadır.

Bilgi Toplumu

ŞİRKET TÜRÜ: ANONİM ŞİRKETİ

MERSİS: 0034017496800013

TİCARET SİCİL MEMURLUĞU: İSTANBUL TİCARET ODASI

TİCARET SİCİL NUMARASI: 463830

TİCARET ÜNVANI: AKSAM OTOMOTİV İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.

ADRES: Maslak Mahallesi Sümer Sokak No: 1 Ayazağa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 9 Sarıyer / İstanbul

ŞİRKET TESCİL TARİHİ: 05/10/2001

VERGİ DAİRESİ: MASLAK

VERGİ NUMARASI: 034 017 4968

SEKTÖR: OTOMOTİV/HİZMET

TELEFON NUMARASI : 0212 444 15 48

WEB ADRESİ: www.aksamoto.com

logo

Bize Dair

Sigorta ve Otomotiv Sektöründe verimlilik sağlayacak inovatif ve kalıcı projelerle hizmete hazırız...

Telli Grup’un 1989 yılında başlayan, 34 yıllık ticari geçmişine dayalı bilgi ve deneyimi üzerine 2001 yılında kurulmuş Aksam Otomotiv A.Ş. "Sektörün dinamiklerini belirler ve kalıcı çözümlere dönüştürür." sloganı ile Sigorta Şirketlerine ait hasarlı araçların değerlendirilmesi alanında faaliyet göstermektedir.

Hakkımızda

İletişim

 • Ayazağa Ticaret Merkezi B Blok Kat: 9

  Sarıyer / İstanbul
 • 444 15 48
 • aksamoto.com.tr